Zo Štrbského Plesa na Veľké Hincovo pleso a späť

Stredne náročná túra s občerstvením v Chate pri Popradskom plese.

Dlžka trasy
16,8 km
Stúpanie/klesanie
735 m
Časová náročnosť
5:40 h
Typ
Sezona

Stredne náročná poldenná vysokohorská túra s možnosťou občerstviť sa v Chate pri Popradskom plese. Orientácia je vďaka dobre značkovaným chodníkom jednoduchá.

Vyrážame

Zo železničnej stanice sa vyberieme k rázcestiu Pod Heliosom odkiaľ pokračujeme po červenej turistickej značke Tatranskou Magistrálou a cez most prejdeme potok Mlynica.

Následne trasa mierne stúpa lesným porastom až na Trigan (1 481 m n. m.), odtiaľ riedkym porastom pokračujeme až k odbočke zimnej cesty (1 525 m n. m.). Vydáme sa po červenej (v čase snehovej prikrývky je tento úsek po Popradské pleso uzavretý), odkiaľ  pokračujeme po červenej. V čase snehovej prikrývky je tento úsek po Popradské pleso uzavretý. V prípade, že sa na Popradské pleso vydávame v zimnom období, pôjdeme od rázcestia po zelenej.

Od rázcestia vedie chodník ešte krátko lesom, následne trasa pokračuje otvoreným terénom po úbočí Patrie až k mostu cez Hincov potok. Odtiaľ sa po chvili dostaneme k rázcestiu nad Popradským plesom a z neho po asfaltovej ceste k Chate pri Popradskom plese. Úsek na Popradské pleso spríjemňuje 14 zastavení náučného chodníka.

Náš tip

Na Popradskom plese sa môžete rozhodnúť pre krátku zachádzku k symbolickému cintorínu obetí Vysokých Tatier. Nájdete ho v limbovom háji pod západnými stenami Ostrvy. Malé upozornenie - žlto značený chodník je od 1.11. do 15.6 uzavretý.

Cesta k Hincovmu plesu

Vydáme sa hore lesnou cestou, neskôr kosodrevinou do Mengusovskej doliny, až prídeme k rázcestiu nad Žabím potokom (1 620 m n. m.). V kosodrevine pokračujeme ďalej po modrej, prekročíme Hincov potok a strmými, ale krátkymi serpentínami vystúpime do hornej časti Mengusovskej doliny, do Hincovej kotlinky. Nasleduje cesta vlnitým terénom až k Veľkému Hincovmu plesu (1 950 m n. m.). Toto pleso je najväčším plesom na slovenskej strane Tatier - jeho hladina zaberá plochu vyše 20 ha a býva pokrytá ľadom priemerne 270 dní v roku.

Návrat

Do Štrbského Plesa zostupujeme tou istou trasu, po ktorej sme sa k Hincovmu plesu dostali.

Túra z Hikeplannera
zobraziť na mape


Fotogaléria

8 fotografií

POISTENIE NA HORÁCH

V cene letných cestovných lístkov na lanovku nie je zahrnuté poistenie zásahov Horskej služby.

V cene skipassov je zahrnuté poistenie zásahov Horskej záchrannej služby na vyznačených lyžiarskych tratiach v stredisku, v ktorom skipassy platia. Poistenie je platné počas prevádzkových hodín strediska a v dňoch platnosti skipassu.

BEZPLATNÉ POISTENIE S TATRY CARD

Držitelia TATRY Card automaticky získavajú bezplatné poistenie Generali.

Turistické informačné centrum
turistické a destinačné informácie Štrbské Pleso

ŠTRBSKÉ PLESO marketing
spolupráca, destinačné info, web

Informačné centrum lanovky Štrbské Pleso
informácie k lanovkám, vlekom, GOPASS karte

Novinky priamo do vašej e-mailovej schránky?

© Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Všetky práva vyhradené
Realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.